Jak inteligentní je váš sklad?

28. listopadu 2022

Systém sdíleného skladu vám může pomoci lépe řídit vaši firmu a poskytnout tak zákazníkům lepší zkušenost. Obsahuje také řadu výhod, které nemusí být na první pohled zřejmé. V tomto článku vysvětlíme, jak může používání systému sdíleného skladu pro online i maloobchodní prodejny ušetřit čas a peníze na správu zásob, poskytnout vám lepší kontrolu nad tím, jak jsou akce nabízeny kupujícím, vytvořit konzistentnost ve všech prodejních kanálech a snížit počet chyb, které vidíte ve svém systému správy zásob – a další!
Používání systému sdíleného skladu pro online i maloobchodní prodejny může mít velké výhody.
Mezi hlavní výhody využívání sdíleného skladu AN Systems podnikového informačního systému patří:

1. Uložení limitovaných zásob pro prodejnu podle velikostí.
2. Automatizace objednávky zboží z prodejny na centrálu.
3. Objednávka prodejny dle limitovaných zásob.
4. Objednávka prodejny dle prodeje za předchozí období.
5. Expedice zboží na prodejnu.
6. Přesun zboží na prodejnu a potvrzení příjmu na prodejně.
7. Tisk visaček a přecenění zboží na prodejně.

Správa zásob je pro internetové obchody důležitá, jelikož vám umožňuje sledovat, co se prodává, co ne a kolik z jednotlivých položek máte. Umožňuje vám také být flexibilnější ve vztahu k vašim zákazníkům tím, že se ujistíte, že dostanou přesně to, co chtějí.
K tomu, aby měl manažer internetového obchodu všechny tyto informace k dispozici potřebuje zavedený systém, který mu umožní přístup i k těm nejmenším detailům souvisejících s jejich inventářem. Například, pokud si zákazník objedná 10 triček a jeden pár bot, ale poté se rozhodne pro jinou sadu triček, je velmi důležité, aby se tato změna dala snadno provést bez jakýchkoli negativních vlivů na jiné aspekty podnikání. Náklady na dopravu nebo mzdové náklady (pokud existují zaměstnanci, kteří pomohou zabalit položky). S ERP AN Systems lze tyto typy změn provádět rychle a bez přerušení jakékoliv další oblasti v rámci struktury vaší společnosti.

Řízení zásob je také časově náročný proces. Aby byly vaše produkty vždy na skladě, je nutné mít přehled o tom, které položky byly objednány nebo odeslány, kolik zásob vám zbývá, kdy přijdou nové zásilky atd. Tento proces vás každý týden může stát klidně i několik hodin.

Se systémem sdíleného skladu budete moci efektivněji spravovat svůj inventář tím, že zabezpečíte jeho konzistentnost na všech platformách. Cenné hodiny navíc získané naším systémem budete moci využít pro jiné úkoly, které jsou pro úspěch vašeho podnikání důležitější – a přiznejme si to: nikdo nechce, aby jeho život ovládlo řízení správa zásob!
Zákazníkům jen vyhovíte, když pro stejný produkt nebudou muset chodit do různých obchodů. S podnikovým informačním systémem AN Systems jdou vidět stejné ceny ve všech kanálech, včetně vašich cen na webu nebo prodejnách.
Lze také nabízet lepší akce a slevy, jelikož máte přístup k informacím o nákupech od každého zákazníka. Získáte tím možnost nabízet propagační akce na základě toho, co si předtím zakoupili, nebo slevy na položky, které doplňují jiné položky v jejich košíku.

Budete také moci poskytovat lepší služby zákazníkům, neboť to budete vy, kdo bude mít více údajů o tom, co vaše zákazníky skutečně zajímá při nákupu ve vašem obchodě!

Pamatujte: zákaznická zkušenost je nejvyšší prioritou.

Vaši zákazníci chtějí mít konzistentní zkušenost ve všech vašich kanálech, ať už nakupují v obchodě, online nebo na sociálních sítích. Nabízíte-li propagační akce a slevy přes jeden kanál, ale ne jiný, zákazník bude mít pocit, že je něco v nepořádku. Pokud na svém webu poskytnete přesné informace o inventáři, ale neuvedete je na sociálních médiích, protože je pro vás jednodušší aktualizovat (ale obtížnější pro zákazníka), může to také způsobit problémy.
Pravděpodobně znáte pojem konzistence. Jedná se o jednu z nejdůležitějších věcí, které můžete jako vlastník firmy udělat, abyste poskytli skvělou zkušenost, se kterou se zákazník rád vrátí a uskuteční další nákup. Spokojenost zákazníků ve skutečnosti hraje obrovskou roli při určování toho, zda se nákup vůbec uskuteční nebo ne. Je tedy zřejmé, že konzistentnost na všech prodejních kanálech je pro váš internetový obchod klíčová.
Rádi byste využili některou z výše uvedených možností ERP AN Systems? Neváhejte a kontaktujte nás ještě dnes ZDE.