Reporty, čísla, grafy a statistiky

7. února 2022

Dnešní podnikání se už bez reportů a analýz ani neobejde. Management či majitelé při svém rozhodování nemohou učinit fundovaná rozhodnutí, pokud nejsou k dispozici relevantní výsledky z předchozí činnosti a aktivity firmy.

 

Systém ANS umožňuje sběr dat na každé úrovni a je dobré definovat sledované parametry na začátku, aby později byly k dispozici pro reporty a hlášení. Pozdější sbírání a doplňování dat či celých souborů je časově a pracně náročné a vyžaduje mnoho manuální práce, ať už ze strany uživatelů nebo i jejich párování na již existující data.

 

Výhodou dostatečného množství dat ke zpracování, je možnost připravit reporty a analýzy, které přinesou společnosti potřebnou výhodu nejen před konkurencí ale také lepší ekonomické výsledky. Hloubkové analýzy, lze vytvářet přímo v programu ANS, ale lze je exportovat a zpracovávat v jiných programech, se kterými jsou naši zákazníci zvyklí pracovat. Námi standardně poskytované statistiky a analýzy vám zajistí aktuální informace o stavu vaší společnosti a směru, kterým se ubírá. V případě potřeby speciálních reportů je ANS otevřeno a připraveno poskytnout plně upravené statistiky podle předem navržených parametrů. Co získáte správným využitím reportů:

 

Rychlý přehled

Díky programu ANS máte vždy přehled o aktuálních prodejích na všech místech prodeje. Ať už máte 2 nebo desítky provozů. Vždy aktuální informace o dění v nich získáte na pár kliků.

 

Report produktů

Zjistěte, co se prodává, kdy se to prodává a proč se to prodává a buďte připraveni lépe než konkurence. Správné nastavení limitů a rezerv na skladě, může znamenat rozdíl mezi úspěchem nebo neúspěchem v očích zákazníků. Ať už prodáváte stejné produkty, nebo sezónní zboží, vědět jak si naplánovat zásoby je klíčové pro úspěch. Budete znát preference svých zákazníků a jejich oblíbené barvy pro danou sezónu nebo i celé období sezóny. Sledujte detailní reporty podle značek, druhů zboží, velikostí či skupin zboží a korelaci a vztahy mezi jednotlivými variantami.

 

Report zaměstnanců

Motivujte zaměstnance k prodeji. Zjistěte, kteří umí prodávat a vytvořte systém pro jejich odměňování. Ať už provozujete maloobchod, výrobu nebo poskytujete zákazníkům služby, s ANS máte k dispozici silný nástroj pro analýzu výkonnosti a motivace vašich zaměstnanců. Hledejte úzká místa ve výrobě, zjistěte efektivnost pracovníků, výkonnost a rezervy, které máte v systému.

 

Export reportů

Potřebujete si detailně rozebrat měsíční prodeje nebo výkonnost jednotlivých prodejen produktů nebo obchodních skupin. Každou analýzu v programu ANS si můžete vyexportovat do Excelu, kde si ji můžete blíže rozebrat nebo použít pro prezentace. Nevidíte nebo jste nenašli v našem systému report, který vaše podnikání potřebuje? V ANS vám na základě požadavků připravíme report dle potřeby nebo přizpůsobíme. Neváhejte nás proto kontaktovat a rádi vám pomůžeme s reportováním pro úspěšné podnikání.