Nenápadný a snadný způsob jak získat kontakt na zákazníky v kamenných prodejnách.

11. října 2022

Jak být ve spojení se svými zákazníky a mít možnost s nimi komunikovat?

V tomto případě jsou na tom nejhůře zvláště kamenné prodejny. Jistě už máte věrnostní program propojený s vaším podnikovým informačním systémem. Pokud ne, je nejvyšší čas. Ať už máte nebo nemáte věrnostní program, s jehož zavedením vám umíme pomoci, do kamenných prodejen vám denně přicházejí noví zákazníci. Ti, i když nakoupí, nechtějí věrnostní program.

Co kdyby zde byl způsob, jak získat kontakt na zákazníka, který by sám zákazník přivítal. Není to ale věrnostní program. Jsou zákazníci, kteří prostě nechtějí sbírat body. Ale jsou zde zákazníci, kteří se potýkají s jiným problémem, a tím je reklamace.

A tady přichází způsob, relativně nový, jednoduchý a nenáročný. Pokud používáte např. náš ERP AN Systems. Tímto způsobem je elektronický bloček. Čtete správně, elektronický bloček je tímto způsobem, jak získat kontakty na vaše zákazníky.

Prodavač v prodejně dokončuje prodej a připravuje se vytisknout bloček. V tomto momentě přichází otázka na zákazníka: „Měli byste zájem dostat bloček na email? Tímto způsobem ho neztratíte pro případnou výměnu/reklamaci.“ Toto je pro mnoho zákazníků důležitější důvod, než si založit věrnostní program, ale je to nepřímá cesta k němu.

Co všechno může zákazník získat elektronickým bločkem, mu prodavač vysvětlí dále:

  • Celá historie nákupů, bez potřeby bločku při reklamaci/výměně
  • Ukládání bločků ve formátu PDF
  • Zobrazení a propojení bločků např. s e-shopem a objednávkami

Tyto a další praktické důvody jsou pro zákazníky důležitější než body. Ale když už máte kontakt na zákazníka, lze s ním pracovat. Samozřejmostí bude vyžádat od zákazníka souhlas s jeho kontaktováním, ale to je druhořadé. Správná forma komunikace Vám může touto zdánlivě jednoduchou formou vytvořit velmi slušnou databázi zákazníků v krátké době. Dalším úkolem marketingového oddělení, už bude práce s touto databází a její konvertování na stálé a vracející se zákazníky.

Využívání informačního systému AN Systems a funkcionality elektronického ukládání bločku samozřejmě prospívá i životnímu prostředí a tím také snižuje náklady na tisk či papír do POS. Protože čím více zákazníků si vybere elektronický bloček, tím více papíru ušetříte.

Kontaktujte nás ještě dnes a rádi vám povíme více o možnosti elektronického bločku v ERP AN Systems.