Propojení dodavatelských skladů do ANS

9. března 2023

Propojení dodavatelských skladů má mnoho výhod. Jednou z hlavních je zlepšení přehlednosti a efektivity skladových procesů. Díky propojení mohou být zásoby rychle aktualizovány a disponibilní pro eshop, což zajišťuje rychlejší dodání zboží zákazníkům a vyšší spokojenost s nákupem. Kromě toho umožňuje automatizovat objednávkové procesy, čímž se snižují náklady na skladování a zvyšuje se efektivita obchodních procesů.

V praxi se propojení dodavatelských skladů do podnikového informačního systému AN Systems ukázalo jako vynikající nástroj pro zlepšení konkurenceschopnosti a zvýšení ziskovosti obchodu. Díky tomuto propojení lze efektivněji spravovat skladové zásoby a zajistit dostatečné množství zboží pro e-shop. Toto zlepšení vede k rychlejšímu plnění objednávek, zvýšení spokojenosti zákazníků a v konečném důsledku k vyšší ziskovosti podniku.

Propojení dodavatelských skladů do ERP AN Systems je jednou z nejdůležitějších funkcí pro online prodejce, kteří potřebují mít aktuální a dostatečnou zásobu pro eshop. Cílem propojení dodavatelských skladů je jednoduché a efektivní evidování zásob, které jsou k dispozici v externích skladech.

Existuje několik způsobů, jak může dodavatel importovat svou zásobu do podnikového informačního systému ANS. Nejčastěji se používají datové soubory jako XML, CSV nebo TXT, které se pravidelně stahují do systému. Kromě toho může dodavatel také použít API (Application Programming Interface), má-li takovou možnost k dispozici.

Dodavatelské sklady se v ERP AN Systems vytvářejí jako samostatné externí sklady. Zásoby se aktualizují importem, který se aktualizuje podle možností dodavatele. V systému ANS je pak vidět na skladové kartě, na jejichž skladech se nachází zásoba, včetně externích. Tato funkce umožňuje prodejcům vidět aktuální stav zásob v reálném čase.

V případě, že prodejce obdrží objednávku na produkt, který se nachází na externím skladu, má možnost nastavit proces, který automaticky generuje objednávku na dodavatele. Také lze vytvořit hromadnou objednávku na konci dne nebo za vybrané období. Tato funkce je pro prodejce velmi užitečná, neboť zajišťuje rychlé a efektivní dodání zboží z externích skladů.

V případě, že importujeme zásoby více dodavatelů, kteří dodávají stejné produkty, lze vyhodnocovat prioritního dodavatele na základě definovaných parametrů. Mezi tyto parametry patří například nejnižší pořizovací cena, dostatečná zásoba, termín dodání a podobně. Tímto způsobem můžeme zajistit, že zákazníci budou mít vždy k dispozici nejlepší možnou cenu.

Kromě toho, pokud má dodavatel dostupné na produktu různé popisy, lze je importovat v dodavatelské struktuře nebo je transformovat do vlastní struktury. Přičemž pokud jsou dostupné obrázky, je možné je importovat a tím urychlit identifikaci zboží zaměstnanci.

Našli jste v příkladech více možností, které byste rádi používali u vás ve firmě? Neváhejte nás kontaktovat a rádi vám připravíme řešení na míru nebo zrealizujeme lepší řešení.