Využití výkonu ERP k optimalizaci řízení zásob

29. května 2024

Výrobci a distributoři mohou zlepšit své řízení zásob využitím špičkových technologií, jako je strojní učení, analýza údajů, umělá inteligence a cloud. Integrací těchto technologií se zavedenými procesy řízení zásob, návrhem dodavatelského řetězce a plánováním mohou společnosti optimalizovat své zásoby.

Bez ohledu na zvolený přístup k řízení zásob, rozpoznání slabých míst v rámci dodavatelských řetězců vyžaduje přehodnocení postupů a KPI, aby se zajistila stabilní a předvídatelná logistika zboží.

 

Kde začít s řízením zásob?

Zásoby existují jako nárazník pro řízení nejistot mezi poptávkou a nabídkou. Na straně nabídky faktory, jako jsou velké výrobní dávky a dodací lhůty dodavatelů, nutí organizace udržovat zásoby surovin nebo komponent pro splnění objednávek zákazníků.

Efektivní řízení zásob zahrnuje udržování správného množství zásob, které uspokojí současnou a budoucí poptávku. Dosažení této rovnováhy je zpočátku náročné kvůli zapojení různých lidí, procesů, logistiky a skladování. Bez vhodné technologie se tento proces může stát mimořádně těžkopádným.

Primárním cílem řízení zásob je určit a doladit typ a množství zásob, které mají být drženy. Výzva spočívá v řízení variability poptávky, což často vyžaduje držet větší zásoby jako suroviny nebo rozpracované položky. Snížení nákupů zásob bez dostatečného přehledu může vést ke ztrátám prodeje nebo nedostatku zásob.

Inteligentny sklad od AN systems.

Řešení výzev poptávky a nabídky pomocí ERP systémů

Z pohledu dodavatelského řetězce si zákazníci uvědomují především kapitál vázaný v zásobách, často nejvýznamnější aktivum v jejich rozvaze. Mohou však přehlédnout skryté náklady na skladování zásob, jako je skladování, pojištění a bezpečnost. Navíc hromadění velkých zásob může vést k nadbytečnosti, zejména v odvětvích, jako jsou potraviny a nápoje, kde životnost a soulad s předpisy zvyšují složitost.

Nedávné události, jako například pandemie, poukázaly na nepředvídatelnost poptávky a křehkost tradičních metodologií zásob. Povědomí o stavu surovin, dílů, nedokončené výroby a hotových výrobků v reálném čase je stále důležitější.

 

Jak může AN Systems pomoci?

Systémy ERP od AN Systems pomáhají výrobcům tím, že poskytují přesné údaje o zásobách z jednotného systému, čímž zlepšují rozhodování a efektivitu. Naše systémy automatizují základní funkce a zabezpečují synchronizaci nákupu, organizace a převodu zásob. S AN Systems můžete udržovat optimální úroveň zásob integrací potřeb zaměstnanců, zákazníků a dodavatelů.

Mezi nové funkce našeho ERP patří také možnost pravidelného zásobování vašich vlastních i franšízových prodejen v zahraničí na základě prodejů nebo minimálních zásob, což vám pomůže optimalizovat vaše dodavatelské řetězce.

Řízení zásob založené na údajích je základem pro lepší a rychlejší rozhodování. K dosažení tohoto cíle je třeba investovat do technologie, která nabízí sledování v reálném čase a do aplikací, které automatizují a zefektivňují procesy správy zásob.

V AN Systems poskytujeme nástroje a odborné znalosti pro transformaci vašich postupů řízení zásob. Kontaktujte nás ještě dnes a zjistěte, jak vám můžeme pomoci optimalizovat inventář, zvýšit efektivitu a posunout vaše podnikání vpřed. Zachovejme odolnost vašeho dodavatelského řetězce a prosperitu vašeho podnikání.

Chcete-li získat další informace nebo naplánovat demo, navštivte naši webovou stránku nebo se obraťte přímo na náš tým.