Bolí vás při přeceňování hlava? Už nikdy více.

20. dubna 2021

Téma, které zaměstnává celá oddělení a celé týmy lidí v maloobchodě a velkoobchodě. Konkurenční boj vyžaduje dlouhodobé ale i krátkodobé plánování cenových a marketingových akcí, které mohou být náročné nejen na plánování ale i na realizaci.

Je dobré být o krok napřed před konkurencí a zvýšit efektivitu vašeho prodeje a také svou konkurenceschopnost.

 

V dnešní dobře propojení systémů, je obchodní politika častokrát vázána na akce dodavatelů, bonusy, množstevní slevy nebo výprodeje vlastního zboží. Na tomto základě musí být obchodník schopen rychle a variabilně přecenit pouze vybrané zboží podle různých atributů.

 

“Vědět, že váš informační systém je schopný přecenění zpracovat rychle, efektivně,  podle různých atributů a předpokladů, stojí za zvážení.”

 

Problémy hned na začátku

 

Velmi málo malo- a velko-obchodních firem si hned na začátku uvědomí důležitost správného založení skladu, skladových karet a vytvoření takové struktury atributů, která v budoucnu usnadní přecenění. Neboť nejdůležitějším faktorem při tvorbě přecenění je právě výběr produktů na základě dříve vytvořených atributů na skladové kartě. Častokrát je cílem přecenit jen určitou kolekci, udělat sezónní výprodej, nebo akci na určitou značku, barvu, velikost, podskupinu, podkategorii nebo jiný atribut. Z toho důvodu evidujeme na skladových kartách v AN sklad různé doplňující atributy, na základě kterých je pak možné jednoduchým způsobem vyfiltrovat pouze skladové karty podle různých popisů a ty pak následně přecenit.

 

Po správném a rychlém výběru je možné přeceněním vypočítat prodejní ceny, jak pro velkoobchod-, tak i maloobchod. Můžete tak učinit na základě nákupní ceny, definované marže, či způsobu zaokrouhlení.

Velmi oblíbeným marketingovým nástrojem jsou tzv. Bleskové “flash” výprodeje a akce. Proto je možné přecenění vázat na libovolné období jako je hodina, den, vybraný den v týdnu, týden nebo jiné časové období.

Nesmíte při akcích a výprodejích zapomínat na různé zákaznické skupiny, proto si v ANS můžete jednoduše definovat zákaznické skupiny, pro které bude přecenění určeno. Jako příklad to mohou být zákazníci věrnostního systému, města, regiony, pohlaví či datum narození.

 

Procesy jsou klíčem

 

Po výběru artiklů přichází na řadu způsob přecenění, sklad na němž má být zboží přeceněno, měna, platnost ceny, změna ceny procentem nebo hodnotou a výběr zda zaokrouhlit případně nezaokrouhlovat konečnou cenu.

Znáte tu známou otázku: “Kdo nastavil tu akci?” Tato v ANS odpadá protože přeceněním vzniká v systému doklad, díky kterému je možné kdykoliv dohledat kdy a kým bylo zboží přeceněno. Velkou výhodou je možnost vytvořit přecenění iv MS Excel a importovat zboží do dokladu přecenění. V daném dokladu, který může v časovém předstihu schválit nadřízený přehledně uvidí, původní, akční cenu ale i cenový rozdíl. Tím se zajistí jednoznačná kontrola při schvalování přecenění. Využijte i možnost vytisknout nebo poslat daný doklad i s obrázky a personál na prodejnách tak bude umět jasně identifikovat zboží pro přecenění.

 

Shrňme si všechny výhody:

  • V ANS máte širokou škálu možností a podmínek přeceňování

  • Efektivní a rychlý výběr artiklů

  • Různé možnosti platnosti a časového nastavení

  • Přípravu dokladu přecenění předem

  • Automatická aktivace a deaktivace přecenění

  • Možnost definování různých skupin zákazníků a zboží

 

Pokud jste se našli v některém z výše jmenovaných možností využití nebo byste o něm rádi věděli více, napište nám a my vám rádi ukážeme, jak vám může An systems pomoct se vyvíjet nebo zefektivnit vaše procesy.