Výhody digitalizace skladu

19. února 2024

Pro výrobce způsobily probíhající změny globálních potřeb v následku pandemie jak poptávkové, tak nabídkové šoky. Výrobci reagovali orientací na nové trhy, odhalováním nedostatků ve svých procesech a zdůrazňováním oblastí, které je třeba zlepšit. Jednou z kritických oblastí, které vyšly najevo, jsou procesy skladového hospodářství.

Pokud jste dosud neprošli digitalizací a optimalizací skladového hospodářství, tak jste pozadu za konkurencí. Jak se mohou podniky tváří v tvář krizi připravit na úspěch? Jak mohou být součástí těch 42%, kteří se objevují po digitalizaci skladů silnější než dříve?

Snižte úniky ziskovosti přijetím digitalizace ve vašem skladu

Neoptimalizované skladové procesy zvyšují náklady a snižují zisky. Digitální transformace, zejména s technologiemi poskytujícími přehled o řízení skladu díky ERP systému je klíčová pro získání konkurenční výhody.

Poskytování informací v reálném čase všem zapojeným do skladových operací nabízí několik výhod:

Méně chyb

Automatizace a zachycování údajů v reálném čase zabraňují chybám při zadávání údajů a vyhýbají se problémům, jako jsou skladové zásoby nebo zbytečné změny objednávek.

Úsporu času

Zpracování v reálném čase eliminuje zpoždění způsobená ručním zadáváním, čímž se zvyšuje efektivita úkolů, jako je vychystávání objednávek a doručení.

Úspora nákladů

Digitální přesnost při řízení zásob zabraňuje plýtvání zbytečnými objednávkami nebo urychlením v důsledku nedostatku.

Vyšší spokojenost zákazníků

Přesné údaje o zásobách v reálném čase zvyšují spokojenost zákazníků a zaměstnanců snížením chybovosti a stresu při přepravě.

 

5 způsobů, jak začít transformaci skladu v roce 2024

 

Začátek digitální transformace ve skladu začíná přijetím technologie čárových kódů integrované do vašeho ERP systému. Tento krok pomáhá eliminovat chyby, zlepšuje sledovatelnost a zefektivňuje procesy. Zde je pět tipů, jak nastartovat transformaci skladu:

 

Zefektivníte procesy tím, že nebudete potřebovat papír

Integrujte skenování čárových kódů do svého ERP a získejte spolehlivé údaje o transakcích v reálném čase.

Ušetřete čas automatizací štítků

Implementujte zařízení pro čtení čárových kódů pro okamžité skenování údajů do vašeho ERP, čímž se zjednoduší proces skenování.

Získejte větší přehled zaznamenáváním údajů v reálném čase.

Snímače čárových kódů eliminují potřebu, aby personál z kanceláře volal do skladu pro kontrolu zásob, čímž se zvyšuje efektivita.

Snižte ztrátu času skenováním čárových kódů

Skenování čárových kódů zajišťuje přesné informace v reálném čase, čímž eliminuje potřebu neustálé komunikace mezi kanceláří a skladem.

Získejte přesnější informace ověřováním při přijímání, přesouvání a vybírání.

Skenování čárových kódů okamžitě ověří klíčové informace, čímž se zabrání chybám při přepravě a počtu zásob.

 

Očekávaná návratnost investic z digitalizace ve vašem skladu

Společnosti, které integrovaly skenování čárových kódů se systémy ERP jako je ERP AN Systems, uvádějí různé výhody, včetně:

 

  • 90% zvýšení viditelnosti s informacemi v reálném čase z jednoho zdroje.
  • Vylepšená přesnost zásob, zejména během inventur.
  • Zjednodušené pracovní postupy a efektivnější procesy vychystávání.
  • Zvýšená produktivita a provozní efektivita.
  • Zlepšený zákaznický servis a spokojenost.

Přijetím integrovaných systémů ERP a čárových kódů se podniky připravují nejen na to, aby přežily krize, ale aby se připojily ke 42 % firmám, které zvyšují příjmy a získávají konkurenční výhodu.

 

Máte-li zájem získat více informací o ERP Systému AN Systems, neváhejte nás kontaktovat ZDE.